Web Tasarım, Seo, Sosyal Medya Yönetimi, Marka Patent

Sıkça Sorulanlar

Sitemizde ilgili sıkça sorulan tüm soruları cevapladık

Markanın taklidi durumunda ne yapılır?
Madde 62 - Marka hakkı tecavüze uğrayan marka sahibi, mahkemeden, aşağıdaki taleplerde bulunabilir: a) Marka hakkına tecavüz fiillerinin durdurulması, b) Tecavüzün giderilmesi ve maddi ve manevi zararın tazmini, c) Marka hakkına tecavüz dolayısı ile üretilmesi veya kullanılması cezayı gerektiren eşya ile bu eşyaları üretmeye yarayan araç, cihaz, makine gibi vasıtalara el koyulması talebi, d) (c)bendi uyarınca el konulan ürünler üzerinde kendisine mülkiyet hakkının tanınması; (Bu durumda, söz konusu ürünlerin değeri, tazminat miktarından düşülür. Bu değer, kabul edilen tazminatı aştığı zaman, marka sahibinin fazlayı karşı tarafa ödemesi gerekir.) e) Marka hakkına tecavüzün devamını önlemek üzere tedbirlerin alınması, özellikle bu maddenin (c) bendine göre el koyulan ürünlerin ve araçların üzerlerindeki markaların silinmesi veya marka hakkına tecavüzün önlenmesi için kaçınılmaz ise imhası talebi, f) Marka hakkına tecavüz eden kişi aleyhine verilen mahkeme kararının, masrafları tecavüz eden tarafından karşılanarak, ilgililere tebliğ edilmesi ve kamuya yayın yoluyla duyurulması.
ISO 9001 Eğitimi Nedir? Amacı Nedir?
ISO 9001 belgesi almak isteyen bazı işletme ve organizasyon sahipleri, eğitimlere katılabilir. Bu eğitimler özel kuruluşlar tarafından verilmektedir. Eğitimlerin amacı, belge alma konusunda işletmelere yardımcı olmaktır.
ISO 9001 Belge Alımında Ana Şartlar Nelerdir?
Öncelikle ISO 9001 belgesi almak isteyen işletmeler, ilgili standardın yükümlülüklerini yerine getirmelidir. Daha sonra bu standartları yerine getirdiğini kanıtlamalıdır. ISO 9001 standartlarını yakalama konusunda işletmeler kendi içinde bir planlama yapabilir. Ancak işletmelere önerilen konuyla ilgili bir eğitim ve danışmanlık firmasından yardım almalarıdır. Belge almak isteyen firmaların geçmesi gereken ana aşamalar şu şekildedir: Organizasyon yönetim sistemin standartlara uygunluğun test edilmesi Kontrol ve teftiş süreci Belgenin alınması Bunun yanı sıra başvuru öncesinde her işletme, belge ve evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. Denetimlerde belge ve evrak gibi dokümanlar üzerinden hassas bir şekilde durulmaktadır.
ISO Belgesi Veren Danışmanlık Firması | Kuruluşu
ISO belgeleri verme yetkisi yalnızca akredite olmuş kuruluşlar tarafından yapılabilmektedir. Belgelendirme kuruluşları ile aracı danışmanlık kuruluşlar birbiri ile karıştırılmamalıdır. Belge almanızı sağlayabilecek aracı danışmanlık firmaları ile ISO belgenizi alabilirsiniz. Bizim gibi ISO danışmanlık firmaları, sizin yerinize tüm belgelendirme süreçlerini profesyonelce yönetir ve size sadece prosedürlere uymak kalır. Bu sayede doğrudan belge vermeye yetkili firma ile temasa geçmenize gerek kalmadan belgenizi almış olursunuz. Bizimle iletişime geçerek ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
ISO Belgesi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
ISO belgesi almak için kendiniz de başvuru yapabilirsiniz ancak profesyonel bir danışmanlık işletmesi ile çalışmanız oldukça yararınıza olacaktır.
ISO Standartlarından Kimler Yararlanabilir?
ISO şartlarına uyum sağlayan her işletme ve organizasyon ISO belgesine sahip olmak için başvuruda bulunabilir. Tek kriter, ISO standartlarına uyumlu olmaktır. Küçük ve büyük işletmeler, ISO standartlarına riayet ettikleri takdirde ISO belgesine sahip olabilir.
ISO Belgesi Ücretleri Ne Kadar?
Belge ücretleri, hangi ISO Belgesini almayı hedeflediğiniz, çalışan sayınız ve sektörünüz gibi bir çok olasılığa göre değişebilmektedir. Güncel teklif almak için hemen bizimle iletişime geçiniz.
ISO Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?
Aldığınız belgenin geçerlilik süresi 3 yıldır. Belgeyi aldıktan 1 yıl sonra ara denetimler yapılır. Eğer bu denetimler sonucunda belge standartlarından uzaklaştığınız tespit edilirse aldığınız belge iptal edilebilir.
ISO Belgesi Ne İşe Yarar?
ISO belgesi, küçük büyük demeden her işletme için gerekli olan bir belge olup, ürün veya hizmetin belirli standartlara uygunluğunu, kalitesini gösterir.
ISO Kalite Nedir?
ISO Kalite, uluslararası standardizasyon örgütünün oluşturduğu bir kalite yönetim sistemi standardıdır.
ISO Nedir?
ISO (International Organization of Standardization) uluslararası standartlar teşkilatıdır.
Neden Seo Yaptırmalıyım ?
Bir markayı çevrimiçi olarak büyütmenin ilk adımı, web sitenize veya mobil uygulamanıza nitelikli yol göstermektir. Kullanıcı dostu bir deneyim yaşamak başarılı bir iş stratejisinin önemli bir parçasıdır, ancak ilgili trafiği oluşturmak güçlü bir dönüşüm oranına sahip olmak için gereklidir. Tam kapsamlı bir dijital ajans olarak nitelikli trafik taşımak için stratejik bir yaklaşım sunuyoruz. Arama motoru optimizasyonunu (SEO), tıklama başına ödeme (PPC), e-posta pazarlaması, hedefli görüntülü reklamcılık ve sosyal medya kampanyalarını entegre eden çeşitli koordine pazarlama kampanyaları sayesinde. Bu, müşterinin markanızın ihtiyaçlarına uyması için yerel, ulusal veya global hedeflemesine olanak tanır. Pazarlama ekibimizin başarılarından gurur duyuyoruz.
Marka tescilinde sınıf kavramı neyi ifade eder?
Marka tescillerinde ortak bir ifade şekli oluşturmak amacıyla 1957 yılında “Marka Tescilinde Malların ve Hizmetlerin Uluslar arası Sınıflandırılmasına İlişkin Nis Anlaşması” imzalanmıştır. Buna göre mallar ve hizmetler sınıflara bölünmüş ve anlaşmayı kabul etmiş tüm ülkelerde aynı sınıf numaraları aynı meslek gruplarını ifade eder hale gelmiştir. Şu anda mal ve hizmet sınıfları 45 maddeden oluşmaktadır. Bunların ilk 34 sınıfı ürünleri kalan 11 sınıf ise hizmetleri belirlemektedir. Mal ve hizmet sınıfları tebliği için tıklayınız.
Marka tescilinde koruma ne kadar sürer?
Marka tescilinde koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu sürenin bitimine altı ay kala yenileme süresi başlar. Süresinde yapılacak yenileme talebi ile sonraki on yıl içinde tescil hakkı devam edecektir. Yenileme işlemi yapıldıkça marka hakkı sonsuz devam edecektir.
Neden Patent Verilir?
Patent sistemi, buluş sahiplerine belli bir süre koruma hakkı vermesinin yanı sıra, patentte yer alan tüm bilgileri kamuoyuna açarak, aynı konuda çalışan başkalarının aynı buluşu yeniden üretmek için emek, zaman, maliyet vs. harcamasının engellenmesi için vardır. Bu özelliğe patentin bilgi işlevi diyoruz.
Patent Nedir?
Tarımda ve sanayide kullanılmak üzere icat edilen buluşlara verilen koruma belgesine patent denir.
Marka nedir?
Marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içerir.
Websitesinin Yararları Nelerdir ?
Websitesinin Yararları Nelerdir ? Hiçbir şey, profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesi veya mobil uygulama için daha iyi bir ilk izlenim bırakmaz. İyi çalışan ve ziyaretçilere güven veren bir web sitesi, işletme hedeflerinizi gerçekleştirmede değerli bir araç olabilir. Bu son derece rekabetçi dünyada, şirketiniz cansız bir web sitesi veya mobil uygulama ile kendini gösteremez. Müşterilerinize, önemli ve ilgili bilgileri hızlı bir şekilde bulunduğu yerin önemi olmaksızın sergileyin. Dünyanin neresinde olursa olsun isterse Türkiye’nin herhangi bir bir ilinde olsun hiç önemli değil web siteniz ile dünyaya çevrimiçi olun.
Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?
Web Tasarım Aşamaları Nelerdir? Web tasarım sürecinde izlediğimiz aşamalı bir çizgi vardır. Bu sürecin işleyişi hem bizi hem de müşterilerimizi memnun etmekte ve uygulanan işlemleri adım adım takip etme fırsatı tanımaktadır. ÖN GÖRÜŞME AŞAMASI : İlk aşama olarak müşterilerimiz ile ön görüşme yaparak, bizden beklemiş olduğu websitesinin özelliklerini ve tasarımını anlamaya çalışırız. TEKLİF AŞAMASI : Daha sonra web siteniz ile ilgili ön görüşmemizin ardından size ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan web sitesinin maliyeti ve yapacağımız işlemleri içeren web sitesi teklifimizi sunarız. Teklifimiz üzerinde birlikte yapacağımız değerlendirme sonucunda, teklifimizi onaylamanız ile bir sonraki aşamaya geçilir. ESKİZ ÇALIŞMA (tasarım görseli) : Sizden aldığımız fikir, bilgi, resim ve belgeler ile yola çıkarak firmanıza özel olarak hazırlanmış tasarım örneklerinin tarafınıza sunulduğu aşamadır. Bu aşamada firmanıza 3 adet (Opsiyonel ) anasayfa tasarımı yapılarak sunulur ve sizden hazırlanan tasarımlardan bir tanesini seçmeniz beklenmektedir. Hazırlanan tasarımlar arasından size uygun olduğunu düşündüğünüz tasarım üzerinde değerlendirmeler yapılarak bir sonraki aşamaya geçebiliriz. REVİZYON AŞAMASI : Hazırlanan tasarım üzerindeki son değişikliklerin yapıldığı ve artık bir resim dosyası halinden web sitesi haline getirildiği aşamadır. Anasayfa tasarımının haricinde kalan diğer alt sayfaların tasarımı bu aşamada yapılmaktadır. SONUÇLANDIRMA AŞAMASI : Web sitemiz son aşamasına gelmiştir. Bu aşamada web sitesine içerik yazıları, haberler, resimlerin eklenmesi, iletişim ve formlarının oluşturulması, testlerin yapılması ve küçük düzenlemelerin yapılması yer almaktadır. SON AŞAMA : Siteniz artık hazır hale gelmiştir. Web sitenizi nasıl yöneteceğiniz, güncelleyeceğiniz ve siteniz ile ilgili raporları nasıl okuyacağınız ile ilgili kısa bir eğitim verilmesi ile son bulmaktadır. Web sitenize daha fazla ziyaretçi ve müşteri çekmenize yardımcı olacak internet reklam ve seo olanaklarına göz atmanız faydalı olacaktır.
Sosyal Medya Süreci Nasıl İşler ?
Sosyal Medya Süreci Nasıl İşler? Sosyal medya yönetimi için ilk önce hedef kitle belirlenir. Çünkü ulaşmak istediğiniz yaş ,cinsiyet , nelerden hoşlandığı , ilgi alanları önemlidir. İçerik yönetimi de önemli noktalarından çünkü sosyal medyada bir tıkla yukarı çıkabilirsiniz ve yukarıda olmak hemen markanızın gözükmesini sağlar bu yüzden her zaman çok iyi bir şekilde fotoğraf paylaşmanız gereklidir.Rakip analizleri yapılması gereklidir. Tüm sektörlerde yapılması zorunludur çünkü bir yarış içerisindeyiz her zaman.Reklam kullanımı olması gereklidir. Markanızı daha fazla göstermek birçok kişinin dikkatini çekmek için.Sosyal medya yönetimini profesyonellere bırakmanızı her zaman tavsiye ediyoruz.
Seo İçin Neden Sizi Tercih Etmeliyim ?
Yaptığımız bütün Websitelerin de hem kendi firmamıza yakışacak hemde sizin firmanıza değer katacak şekilde çalışma sürdürüyoruz. SEO yazımı için ayrı bir ekibimiz var.Yaptığımız bütün SEO çalışmalarında da hedefe ulaştık.
Neden Recep Haldız’ı Tercih Etmelisin ?
Neden Website Tasarım'ı Tercih Etmeliyim ? Firma adımızdan da anlaşılacağı üzere bu işin uzmanıyız ve bu nedenle şirketinizin imajını yakalayan ve kitlenizle etkileşime giren bir web sitesi oluşturmak, planlama, deneyim ve ayrıntılı gözleme gerektirir. Website Tasarım, her projeye bu önemli nitelikleri göz önünde tutarak yaklaşır. Grafik tasarımcılarımız, programcılarımız, fotoğrafçılarımız ve internet pazarlamacılarımız her biri projenize değerli beceriler getirir ve böylece başarısını garantiler. Recep Haldız (Haldızweb) olarak, müşterilerimizle uzun ömürlü ilişkiler kurmayı amaçlıyor. Ne yazık ki, sektörümüz kalite ve müşteri memnuniyeti pahasına hızlı bir kâr elde etmek isteyen birçok tecrübesiz tasarımcılarla doludur. Ancak firmamız sizi destek için başvuracak kimseyle sizi çaresiz bırakıyor. Müşteri sadakatimiz, Haldız Web’in misyonunu belirliyor; projelerimizi sürekli olarak desteklemeye devam ediyoruz.

Siteniz Kurmak İçin Yardıma Mı İhtiyacınız?